Datum objave: 13. svibnja 2025.
Kategorija: Vijesti

ZADARSKO BIJELO SRCE

Ove godine naša Škola bila je organizator manifestacije Zadarsko bijelo srce na kojoj se dodjelom nagrada zaslužnim medicinskim sestrama i tehničarima slavi Međunarodni dan sestrinstva.

Pozdravne govore okupljenima uputili su ravnateljica Medicinske škole Ante Kuzmanića-Zadar, profesorica Anita Basioli, gradonačelnik Zadra, Branko Dukić te zamjenik ravnatelja Opće bolnice Zadar, Boško Katić.

Nakon toga su ravnateljica Anita Basioli i nastavnica Sonja Šare uručile nagrade za iznimna postignuća i predan rad 12 medicinskih sestara i tehničara iz različitih zdravstvenih ustanova u Zadarskoj županiji dok su tri osobe dobile zahvalnicu za podršku u razvoju zadarskog sestrinstva.

Na prijedlog školskog Aktiva nastavnika zdravstvene njege i srodnih predmeta i odlukom Povjerenstva za dodjelu Zadarskog bijelog srca, zahvalnicu za poseban doprinos u promociji sestrinstva u Zadarskoj županiji dobila je školska knjižničarka Tanja Serdarević.

U manifestaciji su sudjelovali i učenici naše Škole koji su asistirali u dodjeli nagrada i priznanja.

Na početku programa učenik Marinko Tomašković pročitao je svoj tekst posvećen medicinskim sestrama.

U glazbenom dijelu programa nastupila je učenica Vanessa Djemajlji uz pratnju Roka Sikirića i Edija Djemajljija te nastavnički zbor “Magistrae” kojem se pridružila i voditeljica manifestacije Zadarsko bijelo srce, Anita Škarica.

Manifestacija Zadarsko bijelo srce održana je 8. svibnja u svečanoj dvorani Poliklinike Opće bolnice Zadar.

Autor fotografija: Luka Gerlanc/Cropix

Pročitajte još

OBAVIJEST O PROVEDBI PREDMETNIH ISPITA:

OBAVIJEST O PROVEDBI PREDMETNIH ISPITA:

OPĆA NAČELA ZDRAVLJA I NJEGE: 26.6.2026. U 11:30 SATI Povjerenstvo za provedbu ispita: Suzana Badžoka ,razrednica-predsjednica Lucija Tokić, predmetna nastavnica -ispitivač Ana Petrović, nastavnica-član   ZDRAVSTVENA NJEGA OPĆA: 29.06.2026. U 9 SATI Povjerenstvo...

Zdravo stopalo u korak sa šećernom bolešću

Zdravo stopalo u korak sa šećernom bolešću

Kako bi ukazali na važnost prevencije dijabetičkog stopala, učenici četvrtih razreda Medicinske škole Ante Kuzmanića Zadar sudjelovali su u projektu „Zdravo stopalo u korak sa šećernom bolešću“. Kroz projekt su istraživali kako nastaje dijabetičko stopalo, koje rizike...

Obavijest o početku dopunske nastave

Obavijest o početku dopunske nastave

Dopunska nastava za učenike održat će se prema sljedećem rasporedu: Latinski jezik – od 18. lipnja 2026., od 8:00 do 9:30 sati, u ukupnom trajanju od 10 sati. Zdravstvena njega – opća – od 18. lipnja 2026., od 8:00 do 9:30 sati, u ukupnom trajanju od 10 sati. Opća...

Skip to content